Луцьк сайт Розмовляйко

Волинська обласна дитяча громадська організація «Центр розвитку дитини» заснована у 2003 році педагогами, які є водночас батьками дітей з особливими потребами. Ця обставина виключає формальний підхід до справи.
Голова Правління - Вознюк Людмила Михайлівна.
Вона ж - засновник та керівник театру «Забавляночка», розробник моделі та співзасновник ДКРЦ «Розмовляйко»
Освіта: вища за спеціальностями «дошкільна педагогіка та дитяча психологія» та «дефектологія: логопедія і олігофренопедагогіка».
Випускник програми «Громадські зв’язки-2003» - Держдепартамент з питань освіти та культури США.

Девіз нашої діяльності: «якщо ми не можемо незрячу дитину навчити бачити, або глуху – чути, то ми повинні все зробити для того, аби допомогти цій дитині адаптуватися в суспільстві, якому вона живе”

Становлення особистості дитини з обмеженими можливостями здоров’я у визначальній мірі залежить від тих умов, які для неї створені, а найкраща реабілітація – та, яка відбувається через усвідомлену потребу дитини.

Реалізовані проекти:

“Реабілітація особистості неповносправної дитини засобами театрального мистецтва”- фінансова підтримка: управління у справах сім”ї і молоді Волинської облдержадміністрації та спонсорські кошти (2003-2005 роки).
“Створення інформаційно-методичної бази служби соціально- психологічної реабілітації та педагогічної корекції” (на волонтерських засадах). Фінансова підтримка: грант ГО ІСАР “Єднання” (США) та спонсорська допомога (2003).
“Створення відеофільму “З’єднаймо руки”(тема інтеграції) - фінансова підтримка: управління у справах сім’ї і молоді Волинської облдержадміністрації та участь інших зацікавлених осіб і організацій.
Цикл телепередач спільно з Волинською ТРК :”Арттерапія “Забавляночки”;”Струни душі”; “Сила слабкого” (2003-2004).
“Мистецтво – дітям!”, за фінансової підтримки проекту “Гармонія” (Держдепартамент з питань освіти та культури США – програма підтримки випускників програми “Громадські зв’язки”) метою якого є сприяння соціальній адаптації та реабілітації дітей з функціональними обмеженнями та популяризація інформації про засоби арт-терапії як ефективні шляхи психотерапії в інтернатних закладах (2005)
Партнерський проект “Бар’єри подолаємо разом!” (Порушення проблеми створення безперешкодного доступу до об’єктів житлового та громадського призначення для людей (дітей) з особливими потребами)” - грантова підтримка Канадського агентства міжнародного розвитку за посередництвом Світового банку. Партнер – Волинський прес-клуб. Проект мав просвітницьку мету і як успішно реалізований отримав погодження на додаткове фінансування для продовження започаткованої діяльності (2005).
Фотовиставка “Ангел з одним крилом” – зініційована та презентована спільно із місцевим Фондом Муніципально-економічного розвитку “МЕР” у обласному театрі ляльок та у приміщенні Волинської обласної ради до міжнародного дня інвалідів. Презентовані матеріали демонстрували сильні сторони дітей із вадами розвитку, їх досягнення та успіхи (2005).
“Зробимо крок назустріч” (впровадження механізму дії благодійних скриньок для створення безбар’єрного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку за посередництвом Світового банку (2006).
І, ІІ, ІІІ, ІV, V, VІ,VІI,VІII обласні мистецькі інтеграційні фестивалі для дітей з особливими потребами «Забавляночка» скликає друзів», в яких взяли участь діти інтернатних установ, в т. ч. шкіл для дітей із розумовою відсталістю), громадських об’єднань міста та області, навчально-реабілітаційні центри та центри реабілітації дітей-інвалідів.
Велика концертна програма «Запали свою зірочку!», зініційована активістами ВОДГО «Центр розвитку дитини» за підтримки управління культури та головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської облдержадміністрації. Організована до міжнародного дня інвалідів програма вперше відбулася у нашому місті у форматі «неповносправні діти + зірки сцени». І вперше глядацька аудиторія на цьому (традиційному і плановому) заході не поміщалась у стінах приміщення! (2007-2009).
“Створення та підтримка діяльності мистецько-терапевтичного центру “Забавляночка і друзі” для дітей з особливими потребами – фінансова підтримка Луцької міської ради (2007). „Ігрова лабораторія – власними руками” – створення іграшково-розвивальної продукції (дерев’яної іграшки для дітей з ДЦП) - фінансова підтримка: управління у справах сім’ї і молоді Волинської облдержадміністрації (2008).
„На шляху до освіти без стереотипів та упереджень” - міжнародна організація «Дитячий культурно просвітницький центр» (2009). Створення аудіо ролика „«Такі ж як усі, лише трохи сильніші» та відеоролика «Моє життя належить мені» про сильні сторони дітей з обмеженими можливостями здоров’я – І місце у І конкурсу соціальної реклами, організованого Луцькою міською радою.
З метою формування толерантного ставлення до дітей з особливими потребами та пропагування інклюзивної моделі навчання видано три дитячі книжки про дітей незрячих, глухих та дітей з порушеннями опорно-рухового апарату: «Навчаймось бачити разом», «Почуй мене сердечком» ,«Ходімо зі мною у казку!». Художники-ілюстратори – діти нашого міста.
Створення книги-зошита-тренажера «Графо-моторні навички. Крапка-лінія-фігура» - вперше на численні запити батьків та педагогів, які працюють із дітьми з особливостями психофізичного розвитку з метою підготовки їх до оволодіння навичками письма.


Список наукових та науково-публіцистичних праць Вознюк Л.М.

1. Вознюк Л. М. Від театру до терапії / Л. М. Вознюк // Сучасні підходи інтеграції та соціалізації дітей з особливими потребами; Матеріали міжнародної науково-практичної конференції 24–25 січня 2006 року в Луцьку. – Луцьк, 2006. – С. 120–123.
2. Вознюк Л. М. ДЦП: Два погляди на проблему / Людмила Вознюк // Луцький замок. – 2009. – 30 грудня № 53 (728). – С. 13.
3. Вознюк Л. М. “Забавляночка” // Соціально відповідальний бізнес – шлях до громадянського суспільства: досвід Волині / Упоряд. М. І. Іванюк та ін. – Луцьк : Асоціація захисту прав молоді Волині, 2005. – С. 113–117.
4. Вознюк Л. М. Інтеграція дітей з інвалідністю у суспільство. Вчора, сьогодні і завтра “Забавляночки” / Людмила Вознюк // Партнерство в інтересах дітей : Збірник матеріалів. – К., 2008. – С. 28, 30–31.
5. Вознюк Л. М. Їх лікує театр / Людмила Вознюк // Вісник. – 2005. – Грудень. – С. 22–23.
6. Вознюк Л. М. Лист до сина / Людмила В. // Вісник Руху “Батькі для батьків”. – 2002. – Вересень–жовтень – № 7. – С. 4.
7. Вознюк Л. М. Мамусю, збережи мій зір / Людмила Вознюк // Луцький замок. – 2010. – 10 червня № 24 (752). – С. 13.
8. Вознюк Л. М. “Моя дитина погано розмовляє…” / Людмила Вознюк // Луцький замок. – 2010. – 1 квітня № 14 (742). – С. 7.
9. Вознюк Л. М. На шляху до інтеграції / Л. М. Вознюк // Освітні горизонти. Інформаційно-методичний вісник. – Луцьк, 2008. – С. 354–355.
10. Вознюк Л. М. Навчаймось бачити разом / Людмила Вознюк. – Луцьк: МКФ “Християнське життя”, 2010. – 24 с.: іл.
11. Вознюк Л. М. Освітня модель соціальної реабілітації / Людмила Михайлівна Вознюк // Психолого-педагогічне та методичне забезпечення соціалізації дітей вразливих категорій: ІІІ Міжнародна науково-практична конференція 17 січня 2008 року. Матеріали доповідей. – Луцьк, 2008. – С. 50–57.
12. Вознюк Л. М. Особливі діти – наші діти / Л. М. Вознюк // Освітні горизонти. Інформаційно-методичний вісник. – Луцьк, 2008. – С. 23–24.
13. Вознюк Л. М. ПМПК змінює орієнтири: вектор на інклюзію / Людмила Вознюк // Освітні горизонти. Інформаційно-методичний вісник. – Луцьк, 2012. – С. 145–154.
14. Вознюк Л. М. Почуй мене сердечком / Людмила Вознюк. – Луцьк: МКФ “Християнське життя”, 2011. – 24 с.: іл.
15. Вознюк Л. М. Про сонячну маму і її промінчик – донечку / Людмила Вознюк // Луцький замок. – 2009. – 19 листопада № 47 (722). – С. 13.
16. Вознюк Л. М. Ранній дитячий аутизм: вирок чи медичний діагноз, що потребує корекції? / Людмила Вознюк // Луцький замок. – 2010. – 16 грудня № 51 (779). – С. 13.
17. Вознюк Л. М. Реабілітації потребує усе наше суспільство / Людмила Вознюк // Луцький замок. – 2009. – 22 жовтня № 43 (718). – С. 7.
18. Вознюк Л. М. Ходімо зі мною у казку / Людмила Вознюк. – Луцьк: МКФ “Християнське життя”, 2012. – 24 с.: іл.
19. Вознюк Л. М. Щоб право на освіту було реалізованим / Л. М. Вознюк // Освітні горизонти. Інформаційно-методичний вісник. – Луцьк, 2010. – С. 169–174.
20. Вознюк Л. М. Щоб право на освіту було реалізованим… – Луцьк : Волинські старожитності, 2011. – 124 с.
21. Вознюк Л. М. Якщо у дитини порушення слуху // Людмила Вознюк / Луцький замок. – 2011. – 17 лютого № 7 (788). – С. 13.
22. Вознюк Л. М., Климчук Н. Б., Мерленко І. М., Петрович В. С. Дитячий церебральний параліч: Поради батькам і педагогам. – Луцьк, Б. в., 2002. – 74 с.
23. Woźniuk L. O działalności Teatru Zabawlanocka / Ludmila Woźniuk // Od teatru do terapii. T. 1: Między teorią a praktyką. Materialy z Międzynarodowej Konferencji Arteterapii, KUL, Lublin, 4-5 grudnia 2005 r. – Lublin, 2006. – S. 83–86.
24. Вознюк Л. М. Щоб забриніли струни добра / Людмила Вознюк // Джміль. Журнал. – Київ, 2014. - №4 (випуск 68) – С. 10-13.
25. Вознюк Л. М. Особливості формуванняграфо-моторних навичок у дошкільників з ДЦП / Людмила Вознюк // : VII-а міжнародна науково-практична конференція 19 вересня 2014 р. ВГО «НТІ «Інститут соціальної політики», Інститутом обдарованої дитини НАПН України. Матеріали доповідей. – Київ, 2014.
26. Вознюк Л.М. Книга-зошит-тренажер «Крапка-лінія-фігура» Формування графо-моторних навичок у дітей з ДЦП/ Людмила Вознюк.– Луцьк, 2013.
27. Вознюк Л. М. Проблематика стосунків між фахівцями та батьками дітей з ДЦП // Науковий часопис / Л. М. Вознюк // Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 19 : Корекційна педагогіка та спеціальна психологія. - 2014. - Вип. 28. - С. 41-45.
28. Вознюк Л.М. Вивчення сенсорного компонента як основи до оволодіння графо-моторними навичкамиу дошкільників з ДЦП / Л. М. Вознюк // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 19 : Корекційна педагогіка та спеціальна психологія. - 2015. - Вип. 29. - С. 27-32.
29. Вознюк Л. М. Інтеграція логопедичних і нейропсихологічних технологій у діагностиці дошкільників з органічними ураженнями ЦНС// Людмила Вознюк // Науково-методичний журнал «Логопедія» - НПУ ім.. М.П. Драгоманова, 2016 - №8 – С.19-24


Про нас пишуть:

🕮 Бєловицька Ю. Нехай кличе нас дзвінок на новий урок / Юлія Бєловицька // Про бізнес. – 2005. – № 2/3. – С. 13.
🕮 Бура І. Мандрівки… планетами / Ірина Бура // Віче. – 2011. – 8–14 грудня № 49. –С. 3.
🕮 Гуменюк Н. “Забавляночка” – це не тільки забави / Надія Гуменюк // Віче. – 2003. – 22 травня № 21. – С.11.
🕮 Дмитрієва Н. “Забавляночка”: знайти, повірити, перемогти / Наталія Дмитрієва // Луцький замок. – 2003. – 11 грудня № 50 (410). – С.9.
🕮 Забавляночка моя, Забавляночка! – Луцьк : Поліграфічно-видавничий дім “Твердиня”, 2005. – 16 с.
🕮 Зозуля С. Новий тріумф “Забавляночки” / Світлана Зозуля // Луцький замок. – 2004. – 24 червня № 26 (438). – С.11.
🕮 Клімчук Л. Іменний годинник від мера Києва Олександра Омельченка // Луцький замок. – 2004. – 09 грудня № 50 (462). – С.13.
🕮 Крайванович С. Театр, що повертає до повноцінного життя / Сергій Крайванович // Досвітня зоря. – 2003. – 03 липня № 27 (415). – С.4.
🕮 Лівіцька О. “Забавляночка” і “Маска” / Олена Лівіцька // Волинська газета + Екология – 2006. – 23 березня № 4 – С.3.
🕮 Лівіцька О. Коли співають “Равлики”…/ Олена Лівіцька // Волинська газета + Яхад. – 2009 – 11 червня № 22 (120). – С.10.
🕮 Лівіцька О. Мистецтво зцілює / Олена Лівіцька // Волинська газета. – 2006 – 8 червня № 23 (548). – С.14.
🕮 Лівіцька О. Якщо бачити серцем… / Олена Лівіцька // Волинська газета + Луцьк. – 2011. – 8 грудня № 47 (249). – С.4.
🕮 Морозова Л. Театр виховує особистість / Людмила Морозова // Пенсійний кур’єр. – 2011. – 18 березня № 11 (409). – С.6.
🕮 Побережнюк О. “Забавляночка” скликає друзів / Оксана Побережнюк // Луцький заимок. – 2009. – 26 лютого № 9 (684). – С.9.
🕮 Романюк Н. “Забавляночка” лікує й дивує / Ніна Романюк // Україна молода. – 2005. – 13 січня. – № 5 (2546). – С.12.
🕮 Романюк Н. Маленька школа особливого призначення / Ніна Романюк // Україна молода. – 2012. – 15 листопада. – № 171 (4417). – С.8.
🕮 Самуляк О. Унікальний театр // Оксана Самуляк. – Віче. – 2004. – 22 квітня № 17. – С.7.
🕮 Свереда Т. Для соловейка з одним крилом / Тетяна Свереда // Луцький замок. – 2013. – 10 січня № 02 (886). – С.13.
🕮 Сомова Є. Подарували дітям радість / Євгенія Сомова // Волинь. – 2005. – 14 червня № 65 (14543). – С.3.
🕮 Сомова Є. “Прости, сину, що не народила тебе здоровим” / Євгенія Сомова // Волинь. – 2005 – 26 травня № 57 (14535) – С.3.
🕮 Сомова Є. Театр, що лікує душі / Євгенія Сомова // Волинь. – 2004. – 12 червня № 64 (14393). – С. 2.
🕮 Трофимчук Т. Їх лікує театр / Тамара Трофимчук // Волинські губернські відомості. – 2003. – 11 грудня № 50 (169). – С.10.
🕮 Унікальний проект [Електронний ресурс] // Волинські новини. – Режим доступу : http://www.volynnews.com/messages/1909/, вільний. – Загол. з екрану. – Мова : укр.
🕮 Чурило О. До першої леді на … форум / Оксана Чурило // Волинська газета. – 2006. – 06 квітня № 14 (539). – С.3.
🕮 Чурило О. “З’єднаймо руки” і долаймо негаразди разом / Оксана Чурило // Досвітня зоря. – 2004. – 06 травня № 37 (475). – С.4–5.
🕮 Чурило О. Іменини театру, що лікує / Оксана Чурило // Досвітня зоря. – 2004. – 15 квітня № 31 (469). – С.4.
🕮 Чурило О. Особливий театр. Театр обмежень чи театр можливостей / Оксана Чурило // Волинська газета + Освіта. – 2007 – 20 грудня № 39 (49). – С.4.
🕮 Шепель Н. Людмила Вознюк: “Не можна зірвати квітку на землі, не сколихнувши зірку на небі” // Топ-волиняни : Збірка інтерв’ю із видатними волинянами / Авт.-упор. Т. Є. Хотимчук. – Луцьк : “Вісник і К°”, 2012. – С. 50–51.
🕮 Шепель Н. Полюбіть нас такими, якими ми є // Наталка Шепель // Експрес. – 2008. – 5–12 червня № 78. – С.1.
🕮 Шепель Н. Фестини для особливих діток / Наталка Шепель // Експрес. – 2006. – 8–15 червня № 2. – С.1.